Радован не може без књига и фудбала Reg10

Join the forum, it's quick and easy

Радован не може без књига и фудбала Reg10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Радован не може без књига и фудбала

Go down

Радован не може без књига и фудбала Empty Радован не може без књига и фудбала

Порука by Нашиста Tue Jul 28, 2009 5:23 am

Лука Караџић, брат бившег председника Републике Српске
После годину дана проведених у Шевенингену, Радован је и даље јак, уверен у своју невиност и спреман да докаже да ни он ни Срби нису криви за злочине за које их оптужују
Доскора Радован је редовно играо фудбал, али је недавно повредио колено, па сада мора да мирује. Угојио се мало, али то ће се средити чим се повреда санира и настави са уобичајеним кретањем
Време у Шевенингену Радован прекраћује књигама. Преко пута његове собе је канцеларија, коју је он претворио у своју библиотеку и ту ужива у читању
Радован има специјални режим исхране, не једе месо, храни се рибом и поврћем. Једе два-три пута дневно. И даље храну спрема сам
Поред породице, Радован је у сталном контакту са својим пацијентима. Од њих очекује само да га задрже у сећању онаквог каквог су га упознали
Радован не може без књига и фудбала 11269
Радован је одлично, здравље му није нарушено и, што се каже, 110 посто је здрав. Поправио се, сада има неколико килограма вишка, иако то није желео - прича Лука Караџић, брат првог председника Републике Српске, који је пре годину дана испоручен Хашком трибуналу.
Лука Караџић је у разговору за Правду испричао да његов брат време у Трибуналу проводи углавном уз добру књигу, а доскора се активно бавио спортом.
- Једно време је играо фудбал, воли тај спорт. Али недавно је повредио колено, па сада мора да мирује - каже Лука.
Он је додао да услови у Шевенингену нису лоши, укључујући и начин исхране.
- Радован има специјални режим исхране, не једе месо, храни се рибом и поврћем. Једе два-три пута дневно. Навикао је да храну спрема сам у заједничкој кухињи, где је припремање хране самих притвореника одавно већ уобичајена ствар - прича Лука Караџић.
На питање како проводи време када се не припрема за одбрану, Лука каже да његов брат углавном чита књиге.
- Дали су му једну посебну канцеларију преко пута његове собе, која личи на библиотеку. Омогућено му је да чита књиге, јер он то воли, а при руци су му и папири, који су му потребни да спреми одбрану. Једном приликом сам га питао како има времена да чита, а он ми је рекао да га читање опушта и одмара. Ту му долазе и адвокат Робинзон, координатор осмочланог адвокатског тима Горан Петронијевић, правни саветници и остали - прича брат првог председника Републике Српске.
Караџићев брат тврди да је Радован сачувао смиреност и карактер, који га је красио као лидера Републике Српске, и у кога су и грађани и војска имали неограничено поверење.
- Он је психички врло јак човек и био је свестан ризика када је почео да се бави политиком, деведесетих година. Стао је на страну српског народа, јер је знао да му прети истребљење. То је човек изузетно снажне самосвести и капацитета. Оптимиста је и зна колико је „крив". Уверен је да ће доказати да је невин и, не само то, него да ће оборити лажи и предрасуде о њему, али и о српском народу. Реч је о човеку који зна све и „има цео филм у глави". Већ сада видимо неке Радованове победе у овом суду. Као доктор психијатар влада собом и зна да ће добро намучити своје противнике - истиче Лука, који се са братом чује сваки дан.
Караџић свакодневно разговара и са својом породицом на Палама, „некад и по два три пута на дан".
- У притвору он има привилеговане бројеве, са којих може бесплатно да зове своју породицу и одбрану. Мене зове сваки дан и то се плаћа посебно када ме зове на мобилни. То много више кошта јер су импулси скупљи. Он се чује и са децом коју је лечио и са некадашњим пацијентима. Извинио им се што им се није представио правим именом због своје и њихове личне безбедности. Рекао им је да га задрже у сећању онаквог каквог су га упознали. Ништа им друго не тражи - рекао је Лука Караџић.
Нашиста
Нашиста
Администратор

Број порука : 849
Join date : 07.07.2009
Локација : Наша Србија

http://www.nasi.org.rs

Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму